Home
img img img img img img

Akademia Dao

Szkoła Tai Chi Chuan stylu Chen

Gabinet akupunktury - Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Akademia Dao jest oddziałem
World Chen Xiaowang
Taijiquan Association
Logo WCTA

Ćwiczenia

≡ Ćwiczenia

Fanpage (zał. 2019.04.11)

Strona główna > Ćwiczenia > Podstawy Tai Chi (9)

Podstawy Tai Chi (9):

Zhan Zhuang - stanie jak słup

Kiedy zaczynamy naukę Tai Chi jesteśmy jak dzieci, które uczą się chodzić. Z ledwością stoimy i niepewnie stawiamy pierwsze kroki.


Chan Si Gong: krążenie jedną ręką w miejscu

Chan Si Gong - czyli ćwiczenia Rozwijania Jedwabnego Kokonu (albo poprawniej: Skręcania Jedwabnej Nici) - są fundamentem stylu Chen Tai Chi Chuan. Ćwiczenie jedną ręką w miejscu uczy nas bardzo podstawowego sposobu poruszania się, który towarzyszy nam przez cały dalszy trening Chen Tai Chi.


Chan Si Gong: krążenie jedną ręką z krokami

W ćwiczeniu krążenia jedną ręką w ruchu (z krokami) poznajemy najważniejszą zasadę równoważenia górnej i dolnej połowy ciała podczas wykonywania kroków.


Chan Si Gong: krążenie dwoma rękami w miejscu

Krążenie dwoma rękami w miejscu uczy nas jednej z najbardziej charakterystycznych i najczęściej występujących form ruchu w stylu Chen.


Chan Si Gong: krążenie dwoma rękami z krokami

Podobnie jak ćwiczenie krążenia jedną ręką z krokami to także uczy nas sposobu równoważenia ciała podczas wykonywania kroków. Poprzez zaangażowanie w ruchu obu rąk możemy jeszcze lepiej poczuć istotę poruszania się w sposób płynny, stabilny i zrównoważony.


Chan Si Gong: kroki w tył

Kroki w tył Chan Si Gong stanowią niejako kontynuację kroków w przód z poprzedniego ćwiczenia. Charakter ruchu różni się jednak zasadniczo.


Krążenie rąk

Krążenie rąk albo inaczej krążenie rąk lekkich jak chmury ('chmurki') występuje wielokrotnie we wszystkich formach i popularnych stylach Tai Chi.


Kroki w przód

Technika 'trzy kroki w przód' występuje zarówno w krótkiej jak i długiej formie stylu Chen. Nauka tej techniki wzbogaca trening podstaw pomagając później w opanowaniu formy.


Kroki w tył

Technika 'Kroki w tył z przekręcaniem ramion' występuje w rozmaitych formach wszystkich popularnych stylów Tai Chi Chuan.Akceptujemy:
Karta multisport Karta FitProfit Karta FitSport OK system Benefit Plus
Partnerzy:
Sklep jogiczny samedobre Serwis drukarek i laptopów, tanie tusze, tonery

© Wszelkie prawa zastrzeżone DAO S.C. Adam Wypart, Barbara WypartPolityka PrywatnośiKontaktMapa witryny • Projekt i wykonanie Adam Wypart