Akademia Dao

Szkoła Tai Chi Chuan stylu Chen

Akupunktura - Tradycyjna Medycyna Chińska

Oddział World Chen Xiaowang
Taijiquan Association


Logo WCTA

ZAPYTAJKONTAKTFORUM

Darmowe multimedialne kursy

KursZawartość

Zanim rozpoczniesz

Dowiedz się między innymi:
⇨ Kiedy można się zapisać na zajęcia?
⇨ Od czego w ogóle zacząć, co warto wiedzieć?
⇨ Jak można przygotować się do podjęcia treningu?

Rozciąganie

⇨ Przykładowe formy rozgrzewki
⇨ Różnorodne ćwiczenia rozciągające dla każdego
⇨ Zasady poprawnego treningu

Trudne elementy

⇨ Zapoznaj się z niektórymi ćwiczeniami
⇨ Rozwiń swoją koordynację ruchową
⇨ Poznaj ćwiczenia przygotowawcze

Ćwiczymy poprawnie

Czy wiesz:
⇨ Jak ćwiczyć zdrowo i bezpiecznie?
⇨ Jak budować dobre nawyki?
⇨ Jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami?

Dla kogo są przeznaczone kursy?

Kursy są skierowane głównie do osób początkujących zarówno tych, które zamierzają rozpocząć trening Tai Chi Chuan (Taijiquan), Chi Kung (Qigong) jak i tych, (a zwłaszcza tych) które właśnie go rozpoczęły. Osoby, które od jakiegoś czasu już ćwiczą Tai Chi także znajdą wiele wartościowych informacji w tych materiałach.

Szczególna grupa, do której skierowane są te kursy to osoby, które chciałyby samodzielnie przygotować się do rozpoczęcia nauki Tai Chi Chuan. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mieszkają zdala od szkół Tai Chi i nie są w stanie dojeżdżać i uczęszczać na regularne zajęcia, ale mogą brać udział w wyjazdowych warsztatach czy obozach lub uczyć się samodzielenie z książek, filmów itp.

Dlaczego w takiej formie?

Być może zastanawiasz się dlaczego wybrałem formę kursów emailowych, a nie oferuję tej wiedzy bezpośrednio na stronie. Jest ku temu co najmniej kilka powodów, oto najważniejsze z nich:

  1. Większość osób po jednokrotnym przeczytaniu dłuższego tekstu ma zdolność do dobrego zapamiętywania jedynie początku i końca. Chcę Ci przekazać wiedzę w mniejszych, łatwiejszych do przyswojenia porcjach, ponieważ uważam, że ważne są wszystkie zaprezentowane informacje.
  2. W przypadku kursów, w których omawiane są różne ćwiczenia bardzo często potrzeba co najmniej kilku dni na samodzielne przećwiczenie podanego materiału. Dopiero po zapoznaniu się w teorii i praktyce z danym materiałem warto przejść do kolejnego etapu. Jeśli wszystkie ćwiczenia byłyby dostępne na raz, zapewne część z nich pominąłbyś z różnych przyczyn.
  3. Otrzymując kolejną część kursu na swoją skrzynkę możesz zawsze do niego wrócić kiedy tylko zechcesz, nie tracąc czasu na poszukiwanie istotnych informacji na naszej stronie czy w internecie.
  4. Czasem tworzę kolejne odcinki kursu, a gdy tylko taki powstaje, wysyłam go natychmiast do wszystkich, którzy zapisali się wcześniej na kurs. Gdybym aktualizacje zamieszczał tylko na stronie mógłbyś się o nich dowiedzieć tylko śledząc na bieżąco naszą stronę.
  5. Korzystając z tych kursów masz prawo pytać mnie o szczegóły i prosić o wyjaśnienia, jeśli coś okaże się dla Ciebie zbyt trudne lub niezrozumiałe. Mogę również udzielić Ci porad w Twoim konkretnym przypadku jeśli tylko będę w stanie to zrobić.