Home
img img img img img img

Akademia Dao

Szkoła Tai Chi Chuan stylu Chen

Gabinet akupunktury - Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Akademia Dao jest oddziałem
World Chen Xiaowang
Taijiquan Association
Logo WCTA

Wiedza

≡ Wiedza

Fanpage (zał. 2019.04.11)

Strona główna > Wiedza > Sztuki walki i... (18) > Ćwiczenie Tai Chi jako sztuki walki

Ćwiczenie Tai Chi jako sztuki walki

Autor: Mistrz Wong, Kit Kiew
Tłumaczenie: ?
Źródło: http://www.dragonslist.com/


Krótki tekst, który może pomóc ocenić początkującym czy szkoła lub nauczyciel traktuje Taijiquan jako 'taniec' czy sztukę walki.

Artysta wojenny musi mieć kondycję i być zdrowy. W innym razie nie będzie mógł dobrze walczyć, albo sztuka walki jaką uprawia nie jest całościowa. Różne sztuki walki mają różne sposoby treningu. W niektórych praktykujący musi uderzać worki z piaskiem, podnosić ciężary i często otrzymuje ciosy podczas sparringu. Jeśli chcesz mocnych uderzeń, silnych mięśni i nie przejmujesz się kontuzjami odniesionymi przy sparringu (na co często nie zwraca się uwagi), możesz wybrać taką sztukę walki.

Ale jeśli wolisz bardziej łagodne podejście do rozwijania siły i wytrzymałości razem ze spokojem i świeżością umysłu (które nie są łatwe do odnalezienia w sztukach walki, które uwydatniają agresję i brutalność), praktykowanie Taijiquan jako sztuki walki jest doskonałym wyborem. Ciosy otrzymuje się czasem w sparringu Taijiquan, ale w odróżnieniu od innych sztuk walki, gdzie takie uderzenia są rutynowo pozostawiane niezaleczone, taka przypadkowa kontuzja, która jest znacznie rzadsza w Taijiquan niż w innych sztukach walki, jest łagodzona przez wewnętrzny przepływ energii, który jest integralną częścią treningu Taijiquan.

Jak uczeń może rozpoznać, czy ćwiczy Taijiquan jako taniec czy jako sztukę walki? Jest to tak naprawdę dosyć proste, aczkolwiek zdumiewające jest, jak niewielu uczniów zastanawia się nad tym. Jeśli duża część treningu przeznaczona jest na wykonywanie pięknych zewnętrznych form przy jednoczesnym słabym albo braku treningu na rozwijanie wewnętrznej siły i sprawności w walce, prawdopodobnie jest to taniec Taiji. Jeśli po nauce zewnętrznych form obowiązkiem treningu jest rozwój wewnętrznej siły i skuteczności w walce, Taijiquan ćwiczone jest jako sztuka walki, który to sposób jest tym, jaki praktykowali wszyscy wielcy mistrzowie Taijiquan w przeszłości.


Akceptujemy:
Karta multisport Karta FitProfit Karta FitSport OK system Benefit Plus
Partnerzy:
Fabryka Siły Sklep jogiczny samedobre Serwis drukarek i laptopów, tanie tusze, tonery

© Wszelkie prawa zastrzeżone DAO S.C. Adam Wypart, Barbara WypartPolityka PrywatnośiKontaktMapa witryny • Projekt i wykonanie Adam Wypart