Home / Kursy

Darmowe multimedialne kursy

W tym dziale znajdziesz darmowe multimedialne kursy. Jeśli szukasz informacji o aktualnych, stacjonarnych zajęciach Tai Chi (Taiji) przejdź do zakładki Treningi


Kurs 1: Zanim rozpoczniesz

Z tego kursu dowiesz się między innymi:
• Od czego w ogóle zacząć i co warto wiedzieć,
• Jakie stosujemy definicje nazw ruchów, kierunków,
• Co może pomóc, a co przeszkadza w nauce,
• Jak można przygotować się do podjęcia treningu

Kurs 2: Rozciąganie

Na tym kursie poznasz między innymi:
• Przykładowe sposoby przygotowania ciała przed rozciąganiem,
• Różnorodne zestawy ćwiczeń rozciągających dla każdego,
• Zasady poprawnego i treningu

Kurs 3: Ćwiczymy poprawnie

Z kursu dowiesz się:
• Jak ćwiczyć zdrowo i bezpiecznie,
• Jak budować dobre, zdrowe nawyki,
• Jak radzić sobie z własnymi ograniczeniami

Kurs 4: Trudne elementy

Dzięki temu kursowi:
• Poznasz ćwiczenia rozwijające koordynację ruchową,
• Dowiesz się, jak krok po kroku nauczyć się trudniejszych ćwiczeń,
• Poznasz ćwiczenia przygotowujące do nauki Tai Chi Chuan

Opinie użytkowników

Postanowiłam skorzystać z okazji aby podziękować za wszystkie super pożyteczne informacje, które od Pana otrzymuję. (...) wykorzystałam też wszystkie darmowe kursy (wspaniałe!).
Ja mieszkam na stałe we Włoszech ( w Turynie) i od roku ćwiczę Tai Chi, styl Wudang. Wskazówki, które Pan zamieszcza są bardzo użyteczne i staram się zawsze je wykorzystać.
Muszę pogratulować Panu świetnej strony internetowej a przede wszystkim fajnego podejścia do nauczania Tai Chi: z Pana przekazu uczymy się nie tylko techniki ale i mądrego podejscia do tej dyscypliny, no i do życia :-)

Irena Z.

Dzięki, dzięki, dzięki. Umiem już poruszać jedną ręką w tył, drugą w przód, a wydawało mi się to niewykonalne!!! Przepraszam, że zabieram czas, ale jestem szczęśliwa! (...), więc teraz dodam, że bardzo przydatne są dla mnie wskazówki dotyczące poprawnego wykonywania ćwiczeń, mam np. kłopoty z kręgami szyjnymi.
Z wyrazami wdzięczności

Bożena T.

Witam serdecznie Adamie, materiały Darmowego Kursu są znakomicie przygotowane. Wyrażam swoje uznanie, jednocześnie zadowolenie i zdumienie nawet, że Akademia Dao sama do mnie przyszła (informacja o Akademii przyszla do mnie z zewnątrz). Od dluższego czasu poszukuję formy ruchu dla poprawy swojej kondycji, możliwej do wykonania bez narażania się na dotkliwe kontuzje. Oczywiście rozumiem, że i tu można nieźle nabić sobie guza, póki co, daleko mi do ćwiczeń intensywnych, a zachowując uważność mogę wolno i bezpiecznie rozkręcać swoje ciało. System Taijiquan doskonale wpisuje się w moje oczekiwania; każdy ruch, każda sekwencja jest opisana wg fizycznych zasad mechaniki i dynamiki (nie ma znaczenia fakt, że system powstał intuicyjnie); pełne rozluźnienie jako podstawa, płynność i elegancja; mentalne panowanie nad ciałem jako podstawa (to "mentalne" podoba mi się najbardziej ;-).
Jednym słowem: dostalam do ręki świetny materiał do pracy. To wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Dobrze, że moj Taijiquan rozpoczął się od tego Darmowego Kursu - mam czas na przyswojenie sobie wielu informacji, oswojenie się z nimi, nauczenie się "patrzenia na Mistrza".

Barbara P.

Bardzo dziękuję za istotne szczegóły ,które pomogą mi poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenia.Pozdrawiam serdecznie

Basia

Bardzo dziękuję za informację elektroniczną-bardzo ciekawe doświadczenia i porady! Pełen profesjonalizm! Bardzo żałuję że nie działacie na terenie miasta Wrocław.Macie bardzo przystępne ceny oraz duży autorytet! Ćwiczę samodzielnie formy Chen Tai Chi i brakuje mi kontaktu z dobrym instruktorem.

Krzysztof

Bardzo dziękuję za wszystkie materiały i wskazówki. Są mi bardzo pomocne w ciągle jeszcze "samodzielnych" ćwiczeniach. Ale to dzięki nim nabrałam przekonania, że chcę systematycznie ćwiczyć Tai Chi.

Ewa

Panie Adamie, serdecznie dziękuję za przysłane mi instrukcje Tai-Chi. Ta forma ruchu od jakiegoś czasu mnie intrygowała a teraz dzięki Pańskiej uprzejmości mogę ją poznać dogłębnie. Mam tylko problem ze zdrowiem (...) nie mogę jeszcze wykonywać wszystkich zalecanych przez Pana ruchów i pozycji ale myślę że to jest nawet korzystna sytuacja ponieważ mam czas przygotować się teoretycznie, zapamiętać kolejność i sposób wykonywania ćwiczeń. Pozdrawiam wierząc że nie przewie Pan edukacji po moim wyznaniu.

Ryszard

Bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasowe lekcje i wskazówki. Są niezwykle pomocne w nauce. Oczywiście stale wracam do początku i bez pospiechu mam nadzieję na powolne postępy.

Helena

Zapisałem się na wszystkie kursy mailingowe (...) są bardzo fajne i pomagają mi ćwiczyć w domu. :)

Maciej

Kto skorzysta?

Kursy są skierowane głównie do osób początkujących, które zamierzają rozpocząć trening Tai Chi Chuan (Taijiquan), Chi Kung (Qigong) oraz (zwłaszcza) tych, które właśnie go rozpoczęły. Osoby od pewnego czasu ćwiczące Tai Chi także znajdą wiele wartościowych informacji i wskazówek.

Kursy są również świetnym uzupełnieniem wideo lekcji Tai Chi.

Zobacz opinie użytkowników

Wypróbuj treningi online

Sprawdź co oferujemy osobom, które nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne