Home / Wiedza / Biuletyn

Biuletyn Dao e-zin

Jeżeli...

  • ...chcesz dowiedzieć się czemu służy i jakie korzyści możesz odnieść z treningu Tai Chi?
  • ...chciałbyś zdobyć porady, które pomogą Ci w Twoim w treningu i nauce Tai Chi?
  • ...interesują Cię zagadnienia medycyny chińskiej i zdrowotnych ćwiczeń Chi Kung (QiGong)?
  • ...szukasz sposobu na to by zapanować nad stresem lub się na niego uodpornić i żyć szczęśliwiej?
  • ...ćwiczysz Tai Chi lub Chi Kung, ale czujesz, że nie robisz postępów lub trening nie przynosi oczekiwanych rezultatów?
  • ...interesuje Cię tematyka związana z samoobroną i chińskimi sztukami walki?

...zasubskrybuj biuletyn Dao e-zin

Prenumerując biuletyn "Dao e-zin" w wygodnej formie otrzymasz ciekawe i przydatne artykuły. Zawarta wiedza pomoże Ci wynieść poziom Twojej praktyki na wyższy poziom. Odpowiednia kolejność wysyłki zapewni stopniowe wprowadzenie w tematykę. Jako bonus (tylko dla subskrybentów) otrzymasz dodatkową cenną wiedzę, niedostępną dla innych.

Opinie czytelników

(...) bardzo się cieszę, że otrzymuję kolejne biuletyny Akademii. dla mnie najważniejsze jest to, że zawierają treści które można zastosować, czy przenieść do tzw. codzienności. zachęcają do pracy nad sobą, uczą rozróżniania co ważne a co nie(także w życiu) .W naszych czasach dość trudno o taką jakość.. życzę.wszystkiego dobrego i pozdrawiam-

Marila G.

czytam Pana maile i chcę bardzo serdecznie podziękować za taką wiedzę praktyka. Ćwiczę tai chi od lutego w innej szkole niż Pana i mam nadzieję, że nie jest to przeszkodą w otrzymywaniu maili od Pana. Uważam te porady za bardzo wartościowe i trafne, mogące wypłynąć tylko od prawdziwego praktyka, za co chciałabym poprostu podziękować :-).

Mariola

Chcę powiedzieć, że Twoje mysli, spostrzeżenia są wielką wartością dla wszystkich, którzy na serio podchodzą do własnej praktyki. Dla mnie osobiście nadsyłane artykuły są rodzajem "przebudzenia" i pojawiły się w okresie uświadomienia sobie rozmaitych braków na fundamentalnym poziomie. Prawdą jest, że przeciętnie jest niewiele czasu na trening i można łatwo popaść w stan "uśpienia" tłukąc nieco bezmyślnie sekwencje. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że mam tu ciekawy i inspirujący materiał tak pomocny w przezwyciężaniu barier na drodze lepszego poznania tej wymagającej dziedziny. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Mariola

Trochę niezupełnie się czuję pisząć do Pana ten mail. Ale chciałbym podziękować za wysiłek i pracę włożoną przez Pana w funkcjonowanie Dao e-zin. Bardzo oczekiwałem z niecierpliwością na kolejne wydanie (...) Chciałbym jasno określić ,żę nie zrezygnowałem z subskrypcji i jesli to możliwe pragnąłbym dalej otrzymywać kolejne nauki (...)

Zbigniew

Twoja opracowania dydaktyczne i tłumaczenia są bardzo ważne dla wszystkich praktykujących "Taijiquan" - kontynuuj swoją pracę, a będzie ona niezmiernie doceniona przez wszystkich praktykujących "Taiji" (...)

Radek

To bardzo miła wiadomość. Niby dzień jak co dzień, a jednak odczuwalnie bardziej na plusie. To dobrze, że dobrzy ludzi ludzie mają dobre życie, Tak powinno być. Energia którą dajemy innym zawsze wraca do nas. ja też będę zwracał energię którą dostałem od Ciebie i zrobię to z przyjemnością.

Tomek

bardzo się cieszę, że zdecydowalam się na pobieranie biuletynu. jest na bardzo dobrym poziomie, widać kompetencje, nie tylko z zakresu Taiji, z których mogę korzystać w codziennych czynnościach.

Mariola

Dzięki za jakże mądre i jakże odpowiednie dla mojej obecnej sytuacji słowa. Myślę, że takich słów potrzebuje każdy człowiek w ciężkiej sytuacji a ja szczególnie. Mądre, dobre i mocne wsparcie dla mnie i to w takich chwilach i dniach kiedy raczej nic mnie nie pociesza a najmniej wspomnienia tych ostatnich kilku lat...

Artur

Ważne!

• Zapisanie się na biuletyn wymaga potwierdzenia.

• Po zalogowaniu masz stały dostęp do wszystkich treści i ćwiczeń dostępnych na stronie.

• W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji.

• Archiwalne numery wysyłane są raz w tygodniu.

Zobacz opinie czytelników

Trochę historii...

Wszystko zaczęło się od drukowanej gazetki Kurier YMAA, którą zacząłem wydawać w 1998 roku nakładem kilkunastu, a później kilkudziesięciu egzemplarzy dla naszych studentów. Od początku skupiłem się na wartościowej treści, którą można by zastosować w praktyce. Kontynuowałem to dzieło przez kolejne 5 lat.
W 2001 roku ukazał się pierwszy elektroniczny numer czasopisma Newsletter YMAA Katowice (później E-zin YMAA Katowice), który oprócz najnowszych informacji, ogłoszeń i aktualności zawierał przynajmniej jeden ciekawy artykuł, a wnioski z niego płynące można zastosować w praktyce.
Potem był rok 2002 i Magazyn Taiji, który powstał z myślą o osobach ćwiczących styl Chen Taijiquan w naszej szkole.
Od 2005 roku wcześniejszy E-zin został przekształcony w obecny Biuletyn Dao e-zin. Publikuję w nim różne artykuły związane z treningiem Tai Chi Chuan (Taijiquan), Chi Kung (Qigong), Kung Fu (Gongfu), sztukami walki, samoobroną, zdrowiem, medycyną chińską itp. Obecnie w bazie wiedzy znajdziesz ponad setkę wartościowych artykułów.
W roku 2009 uruchomiony został newsletter Dao news, w którym oprócz bieżących informacji publikuję różne inne treści, które znajdują swoich fanów :-) Również w 2009 roku powstały darmowe kursy przygotowujące osoby początkujące do nauki i treningu Tai Chi.Wypróbuj treningi online

Sprawdź co oferujemy osobom, które nie mogą uczęszczać na zajęcia stacjonarne