Home
img img img img img img

Akademia Dao

Szkoła Tai Chi Chuan stylu Chen

Gabinet akupunktury - Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Akademia Dao jest oddziałem
World Chen Xiaowang
Taijiquan Association
Logo WCTA

Ćwiczenia

≡ Ćwiczenia

Fanpage (zał. 2019.04.11)

Strona główna > Ćwiczenia > Inne ćwiczenia (5) > Ćwiczenia na zwinność, siłę uchwytu i precyzję (z cegłą)

Ćwiczenia na zwinność, siłę uchwytu i precyzję (z cegłą)

Autor: Adam Wypart


Tradycyjna chińska metoda rozwijania siły, zwinności i precyzji potrzebnej w skutecznym wykonywaniu technik Chen Na (Qinna).

Cegła jest także doskonałym przyrządem treningowym rozwijającym umiejętności potrzebne w skutecznym stosowaniu technik Chin Na (Qinna). Cały trening generalnie polega na podrzucaniu i chwytaniu w powietrzu spadającej cegły. Zaczynamy od łapania dwoma rękami, później łapiemy jedną.

Podrzucanie cegy

Ćwiczenie będzie tym bardziej efektywne im później będziemy starali się złapać cegłę. Oczywiście znacząco podniesie to trudność ćwiczenia. Dodatkowo możemy cegłę wprawiać w ruch wirowy. Chwytanie obracającej się cegły jest ekstremalnie trudne i niebezpieczne, dlatego nie polecam tej opcji w początkowym etapie treningu. Jak w każdej dziedzinie także tutaj wiele zależy od doświadczenia, wytrenowania oraz przede wszystkim koncentracji. Możliwości podrzucania i łapania cegły są niemal nieograniczone i każdy, kto spróbuje ćwiczyć w ten sposób może odkryć wiele atrakcyjnych rozwiązań. Pewną wadą cegły jest jej szorstkość i spowodowane tym ścieranie naskórka. Istnieje też duże ryzyko kontuzji palców przy łapaniu cegły wirującej w różnych kierunkach.

Podobną rolę jak cegła może odegrać worek do treningu chwytania wypełniony piaskiem (dostępny w naszym sklepie). Worek nie niszczy naskórka oraz jest znacznie bardziej bezpieczny w chwytaniu. W warunkach amatorskich zamiast worka można również wykorzystać 1,5 litrową, lekko 'pogniecioną' butelkę po gazowanej wodzie mineralnej (PET). Wypełniamy ją w ok. 3/4 wodą, następnie zgniatamy tak aby nie pozostało w niej powietrze i zakręcamy. Niektóre gatunki butelek mogą nie nadawać się do użytku z uwagi na kruchość plastiku i ryzyko skaleczenia.


Akceptujemy:
Karta multisport Karta FitProfit Karta FitSport OK system Benefit Plus
Partnerzy:
Fabryka Siły Sklep jogiczny samedobre Serwis drukarek i laptopów, tanie tusze, tonery

© Wszelkie prawa zastrzeżone DAO S.C. Adam Wypart, Barbara WypartPolityka PrywatnośiKontaktMapa witryny • Projekt i wykonanie Adam Wypart