Home
img img img img img img

Akademia Dao

Szkoła Tai Chi Chuan stylu Chen

Gabinet akupunktury - Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Akademia Dao jest oddziałem
World Chen Xiaowang
Taijiquan Association
Logo WCTA

Ćwiczenia

≡ Ćwiczenia

Fanpage (zał. 2019.04.11)

Strona główna > Ćwiczenia > Inne ćwiczenia (5) > Ćwiczenie rozluźniające i rozciągające kręgosłup i plecy

Ćwiczenie rozluźniające i rozciągające kręgosłup i plecy

Autor: Adam Wypart
Ćwiczenie pochodzi z zestawu Qigong: 'Osiem Kawałków Brokatu'. Prezentowana wersja (zaczerpnięta z rozgrzewki w szkole YMAA) została rozwinięta o dodatkowe elementy przez autora opisu.


Wykonanie ćwiczenia zajmuje zaledwie parę minut i można je powtarzać dowolną ilość razy. Ćwiczyć można samodzielnie w domu, w przerwach w pracy, po dłuższej podróży samochodem itd.

1. Stań prosto ze złączonymi stopami i rękami swobodnie opuszczonymi wzdłuż tułowia. Na wysokości podbrzusza spleć dłonie i wykonując wdech unieś je do góry ponad głowę. W czasie podnoszenia ręce są zgięte i przemieszczają się blisko ciała. Zwróć uwagę by część lędźwiowa pleców była w tym momencie lekko wypchnięta do tyłu. Chodzi o to, żeby uniknąć nadmiernej lordozy kręgosłupa w trakcie podnoszenia i utrzymywania rąk w górze, gdyż taka tendencja powstaje automatycznie i nieświadomie. Pozostań w tej pozycji przez chwilę, wykonując kilka swobodnych oddechów.

Wycignicie w gr

2. Odchyl ciało i głowę lekko do tyłu aby rozciągnąć przednią cześć tułowia. Odchylenie jest bardzo ważne w przypadku osób cierpiących na dyskopatię lędźwiowego lub szyjnego odcinka kręgosłupa. Jeśli cierpisz na te przypadłości możesz pozostać w tej pozycji nieco dłużej, jeśli nie wytrzymaj ok. 5 sekund.

Odchylenie w ty

3. Wyprostuj się i na chwilę unieś się na palcach nóg aby wzmocnić efekt rozciągania. Skoncentruj się na kręgosłupie i wyobraź sobie, że każdy staw ulega rozciąganiu i rozluźnieniu a ręce pchają do góry.

Wycignicie w gr

4. Wykonując wydech skręć ciało w lewą stronę.

Skrt w lewo

Podczas skrętu zwróć uwagę by zaczynał się on w biodrach, a kończył na rękach i szyi.


(...)

Uwaga,
widzisz tylko fragment (ok. 1/5) treści.
Pozostała część dostępna jest po zalogowaniu.
Jak zdobyć dostęp do całości?


Akceptujemy:
Karta multisport Karta FitProfit Karta FitSport OK system Benefit Plus
Partnerzy:
Fabryka Siły Sklep jogiczny samedobre Serwis drukarek i laptopów, tanie tusze, tonery

© Wszelkie prawa zastrzeżone DAO S.C. Adam Wypart, Barbara WypartPolityka PrywatnośiKontaktMapa witryny • Projekt i wykonanie Adam Wypart