Home
img img img img img img

Akademia Dao

Szkoła Tai Chi Chuan stylu Chen

Gabinet akupunktury - Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Akademia Dao jest oddziałem
World Chen Xiaowang
Taijiquan Association
Logo WCTA

Wiedza

≡ Wiedza

Fanpage (zał. 2019.04.11)

Strona główna > Wiedza > Historie i wywiady (9) > Dlaczego wybrałem Chen?

Dlaczego wybrałem Chen?

Autor: Adam Wypart


Krótka historia, tłumacząca dlaczego zdecydowałem się na ćwiczenie Chen Taijiquan po wielu latach uprawiania stylu Yang.

Jakby ktoś w 2000 roku powiedział mi co będę ćwiczyć w tej chwili zapewne nie dał bym temu wiary. W owym czasie mój umysł skierowany był raczej na chęć zaliczania kolejnych poziomów umiejętności zgodnie z wymaganiami YMAA. Napisałem 'raczej' dlatego, ponieważ nigdy nie czułem aby jakiekolwiek przyznane stopnie odzwierciedlały rzeczywiste umiejętności ćwiczącego. W głębi serca dobrze wiedziałem, że stopnie stanowią dla mnie tylko pewien 'test' potwierdzający poprawność tego czego ćwiczę i mojej drogi w rozwoju.

O ile początek mojej przygody z chińskimi sztukami walki, a konkretnie szkoła do jakiej trafiłem były raczej dziełem przypadku (zresztą całkiem udanego jak się później okazało), o tyle rozpoczęcie treningu Chen Taijiquan to już była dobrze przemyślana decyzja. Po dzień dzisiejszy nie pamiętam czy najpierw otrzymałem rekomendację osoby Jana Silberstorffa od jednego z przyjaciół czy też film z udziałem Jana, który obejrzałem w owym czasie wpłynął na taką decyzję.

Faktem jest, że pierwsze seminarium z Chen Tai Chi, w którym brałem udział (prowadzone przez Jana Silberstorffa) diametralnie zmieniło moje podejście nie tylko do własnych umiejętności, sztuki walki, a Tai Chi Chuan w szczególności lecz także do relacji uczeń - nauczyciel.


(...)

Uwaga,
widzisz tylko fragment (ok. 1/5) treści.
Pozostała część dostępna jest po zalogowaniu.
Jak zdobyć dostęp do całości?


Akceptujemy:
Karta multisport Karta FitProfit Karta FitSport OK system Benefit Plus
Partnerzy:
Fabryka Siły Sklep jogiczny samedobre Serwis drukarek i laptopów, tanie tusze, tonery

© Wszelkie prawa zastrzeżone DAO S.C. Adam Wypart, Barbara WypartPolityka PrywatnośiKontaktMapa witryny • Projekt i wykonanie Adam Wypart